Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej okazało się nie lada wyczynem. Wybranie ubezpieczyciela zajęło nam sporo czasu, dlatego pomyśleliśmy, że opisując te poszukiwania zaoszczędzimy Wasz czas, a dla siebie będziemy mieli porównanie, które przyda się za rok przy wybieraniu ubezpieczyciela.

Trzy dni zajęło nam znalezienie ubezpieczenia domu na kółkach.

W ubiegłym roku 2019 ubezpieczyliśmy na szybko przyczepę kempingową w zasadzie w międzyczasie jej rejestrowania w budynku obok. Pisaliśmy o tym we wpisie, w którym rozłożyliśmy przebieg rejestracji przyczepy kempingowej na kolejne etapy. Wtedy towarzyszył temu pośpiech.

W tym roku już mieliśmy czas, żeby poprzebierać między ofertami. Zajęło nam to trzy dni. Trzy dni wydzwaniania, pisania maili, wysyłania danych itp. Uznaliśmy, że jest to na tyle dużo informacji, że warto jest dla Was i dla nas spisać i opublikować. Za rok wszystko się powtórzy i będziemy mieli do czego porównać.

W ubiegłym roku ubezpieczenie OC naszej przyczepy zostało wycenione przez PZU na 152 zł. Nie miałam żadnych zniżek, bo jest to pierwszy pojazd zarejestrowany na mnie. Nie miałam też żadnej taryfy ulgowej za bezszkodową jazdę.

porównywarka OC przyczepy kempingowej w PZU

Rok później – ubezpieczenie przyczepy zaproponowano nam DROŻSZE!

W 2020  mam już za sobą rok grzecznej, bezkolizyjnej jazdy, a a mimo to dostaliśmy z PZU propozycję przedłużenia ubezpieczenia w kwocie 162 złote, czyli o 10zł drożej 🙁 To nas popchnęło do poszukiwań tańszych ofert.

Poniższe kwoty ubezpieczeń zostały wyliczone dla naszej przyczepy jednoosiowej Dethleffs, o DMC równym 1350 kg z roku 2005.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w GENERALI

porównanie ubezpieczeń OC przyczepy kempingowej GENERALI

Wykonaliśmy telefon do centrali. Bezproblemowo wyliczyli składkę na 125 zł. Za rok bezszkodowej jazdy przyznali 30% zniżki.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w AVIVA

porównywarka OC przyczepy kempingowej

Tu krótko. Po dodzwonieniu się na centralę, otrzymaliśmy informację, że Aviwa nie posiada ubezpieczeń dla przyczep kempingowych w swojej ofercie. Brak oferty.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w AXA DIRECT

ubezpieczenie przyczepy kempingowej w AXA DIRECT

Dodzwoniliśmy się na centralę i powiedziano nam…, że specjalizują się w samochodach osobowych, że mają ofertę na przyczepy, ale bardzo drogie, więc odradzają i zachęcają do zapoznania się z ofertą PZU. To tyle 🙂

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w LINK4

ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w LINK4

Link4 również nie ma w ofercie ubezpieczeń dla przyczep kempingowych, ale ma dla kamperów. Brak oferty.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w ALLIANZ

porówanienie ubezpieczenia OC przyczepy kempingowej Allianz

Tu również uderzyliśmy do centrali. Otrzymaliśmy informacje, że mają ofertę na ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej, ale nie można jej wykupić telefonicznie, ani przez internet – spore utrudnienie. Podano nam kontakt do agentów znajdujących się w pobliżu naszych miejscowości. Dostaliśmy dokładnie dwa namiary. Jeden nie odbierał, a drugi prowadził właśnie samochód, więc trzeba było przełożyć rozmowy na później. Ostatecznie ubezpieczenie wyceniono na 143 złote. W standardzie jest obsługa prawna do 15 000 złotych – cokolwiek miałoby to oznaczać. Dorzucają także podstawowy Assistance – holowanie do najbliższego warsztatu w razie wypadku.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w PKO BP

ubezpieczenie przyczepy kempingowej PKO BP

Od niedawna PKO BP oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, więc chcieliśmy sprawdzić ich ofertę. Okazało się, że na tę chwilę ubezpieczają jedynie samochody osobowe. Brak oferty.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w mBanku

ubezpieczenie przyczepy kempingowej mBank

Okazało się, że ubezpieczenia dla tego banku są realizowane przez Axa Direct. Podobnie, jak bezpośrednio w Axa Direct powiedziano nam, że jest drogo i nieopłacalnie 🙂

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w ERGO HESTIA

porównywarka OC przyczepy kempingowej Ergo Hestia

Tu nawet nie udało nam się znaleźć numeru telefonu, pod którym ktoś odpowiedziałby na pytanie, czy oferują ubezpieczenia OC przyczep kempingowowych. Wyszperaliśmy więc lokalnego agenta, który to powiedział, że nie ubezpieczał nigdy przyczepy kempingowej i musi sprawdzić stan rzeczy. Ostatecznie przekazał nam informacje, że nie ma u nich takiej możliwości. Brak oferty. 

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w WARTA

wysokość składki ubezpieczenia OC przyczepy kempingowej w Warta

Tutaj niestety kontakt także jest utrudniony. Na ich stronie, w sprawie ubezpieczenia przyczepy, nie można załatwić nic. Mogą umówić na rozmowę telefoniczną i w ciągu 48 godzin można się spodziewać kontaktu od agenta z ich strony. Nie chciało nam się czekać, więc sami odnaleźliśmy agentów WARTY. W naszej miejscowości było dwóch: jeden nie odbierał, a drugi oferował usługi tylko podczas spotkania i telefonicznie nie chciał przedstawić oferty. Chwilowo odpuścili śmy sobie WARTĘ.

Ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej w HDI

wysokość składki ubezpieczenia OC przyczepy kempingowej w HDI

O tym towarzystwie, którego nie braliśmy w ogóle pod uwagę, przypomniał nam Pan z  ErgoHestii. Okazało się, że HDI i WARTA są połączeni w tylko im znany sposób. I o ile w WARCIE okazało się, że dostęp do ofert jest możliwy jedynie poprzez agentów, a i to nie jest proste, o tyle w HDI można kupić ubezpieczenie zarówno WARTY jak i HDI i to zdalnie!!! (bezpośrednio na centrali).

Ostatni telefon okazał się strzałem w dziesiątkę. Przedstawili nam w HDI ofertę Warty, która ma OC za 53 złote wraz z podstawowym Assistance (holowanie do 100 km w razie wypadku), a HDI – 53 złote, ale ten sam podstawowy Assistance był dodatkowo płatny 17 złotych. Razem 70 zł. Jak to działa – tego nie rozumiemy, ale ostatecznie wykupiliśmy ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej za 53 złote w Warcie.

Zestawienie propozycji i informacji

W każdej z tych firm pytaliśmy o Assistance rozszerzony i w każdej kwota takiego dodatku przekroczyła 100 złotych. Poniżej podsumowanie zebranych informacji w tabelce, które, przypominamy, dotyczą naszej przyczepy jednoosiowej Dethleffs, o DMC równym 1350 kg. z roku 2005. Kwoty składek obliczane były dla osoby posiadającej zniżki za jeden rok bezszkodowej jazdy.

towarzystwo ubezpieczenioweskładka OC
porównywarka OC przyczepy kempingowej162 zł
porównywarka OC przyczepy kempingowej125 zł
porównywarka OC przyczepy kempingowejbrak oferty
porównywarka OC przyczepy kempingowejdrogo
porównywarka OC przyczepy kempingowejbrak oferty
porównywarka OC przyczepy kempingowej142 zł
porównywarka OC przyczepy kempingowejbrak oferty
porównywarka OC przyczepy kempingowejdrogo
porównywarka OC przyczepy kempingowejbrak oferty
porównywarka OC przyczepy kempingowej53 zł
70 zł

Krótko na zakończenie

Dziś powstał czysto poradnikowy wpis. Dlatego na zakończenie chcieliśmy tylko napisać, że mamy nadzieje, że zbierając powyższe informacje i spinając je w taki oto wpis, rzeczywiście zaoszczędziliśmy komuś czas.

Napiszcie w komentarzach, czy polecacie jakieś inne firmy ubezpieczeniowe. Napiszcie też, jeśli chcielibyście przed jakąś nas i innych czytelników ostrzec. Razem łatwiej!


16 komentarzy

Maciek · 23 kwietnia 2022 o 01:58

Kupiłem rok temu przyczepkę z ubezpieczeniem w Wiener. Nie pamiętam ile płaciłem ale w tym roku chcą 58 zł za przedłużenie. Przyczepa to Beyerland 350, czyli ciut cięższa niż lekkie.

  Irox · 20 września 2022 o 17:31

  W zeszłym roku w październiku kupiłem Knausa, w Warcie składka roczna 43 zł, dziś przyszła kontynuacja za 59 zł ….przecież to prawie 50 % więcej 🙁

Radek · 8 czerwca 2021 o 23:19

Czy mógłbym prosić o konkretny nr tel pod którym udało wam się załatwić to ubezpieczenie OC za 53 złote wraz z podstawowym Assistance (holowanie do 100 km w razie wypadku), a HDI – 53 złote, ?

  Bartek · 9 czerwca 2021 o 11:20

  musiałem sobie trochę poprzypominać jak to było bo wpis o ubezpieczeniach jest z 2020r. Nie mam kontaktu do konkretnej osoby bo prawdopodobnie oddzwaniali do mnie z propozycją przedłużenia polisy. Z tego co widzę na stronie HDI to wygląda na to, że tak jak w Warcie, kontakt jest już jedynie przez agenta lokalnego lub zostawia się kontakt do siebie na ich stronie. Jeśli chodzi o koszty to w tym roku ( 2021r ) zapłaciliśmy w Warcie za OC 59zł ale dokupiliśmy Assistance Złoty, w który holowanie działa do 200km i na terenie europy, za 81zł. Wariant Assistance Standard działa na terenie Polski a holowanie jest do 100km i jest w cenie OC ( przynajmniej tak było w roku 2020r. ). Daj znać czy udało się załatwić ubezpieczenie i w jakiej cenie.

Aggie · 15 stycznia 2021 o 14:52

Może takie pytanie osoby dopiero przygotowującej się do zakupu przyczepy. Czy jest to składka roczna czy miesięczna?

  Bartek · 15 stycznia 2021 o 16:39

  Jest to składka roczna. Zachęcamy do przeczytania naszych wpisów z kategorii „PRZYGOTOWANIA”. Jak się pojawią jakieś inne pytania to proszę śmiało pisać.

Inka · 12 października 2020 o 15:39

W dniu dzisiejszym w HDI już nie wyliczymy OC poprzez stronę. Konieczny jest kontakt z Agentem.

  Bartek · 13 października 2020 o 10:13

  W naszym przypadku, ubezpieczenie zamawialiśmy nie przez stronę a telefonicznie w centrali ( bez wyszukiwania lokalnego agenta ). Zadzwoniliśmy do HDI, które przedstawiło i sprzedało nam ubezpieczenie WARTY. Czy takiej możliwości też już nie ma na dzień dzisiejszy?

Patrycja · 25 września 2020 o 14:20

Bardzo dziękuję za to zestawienie 🙂

TERESA · 20 sierpnia 2020 o 13:15

Dzięki bardzo.

Witold · 6 sierpnia 2020 o 07:39

Bardzo pomocne

Witold · 6 sierpnia 2020 o 07:38

Wielkie dzięki

Bogusia · 30 lipca 2020 o 20:22

Piękne dzięki . . Wielka pomoc

  Katarzyna Wojtunik · 1 sierpnia 2020 o 10:34

  super, cieszymy się

Jarek · 7 lipca 2020 o 14:48

Super pomysł, dziękuję za oszczędzenie mi udręki w poszukiwaniach. Uderzyłem od razu do Warty – jedyna aktualizacja jest taka, że na stronie internetowej nie można bezpośrednio ubezpieczyć ani wyliczyć składki. Konieczny jest kontakt telefoniczny z agentem. Dzięki!

  Bartek · 7 lipca 2020 o 14:57

  dzięki, takie poszukiwanie faktycznie można opisać jako udrękę:) fajnie, że wpis okazał się przydatny, pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Wypożyczalnia przyczep kempingowych. Opinie oraz testy miejsc i akcesoriów kempingowych.

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading