Apteczka w przyczepie kempingowej. Dzielimy się dziś z Wami wyposażeniem naszej apteczki. I nie chodzi o kupione pudełko z napisem apteczka, które służy do udzielenia pierwszej pomocy, ale o nasze domowo-przyczepowe pudełko z lekami.

Nasza apteczka w przyczepie kempingowej. 

Kupiliśmy pudełko, taką mini walizeczkę i stanowi ono naszą apteczkę w przyczepie kempingowej. Wypchałam je po brzegi i noszę z przyczepy do domu, z domu do przyczepy. Robię to zawsze w ciągu lata, bo lekarstwa teoretycznie wolą chłód, a przyczepa potrafi się mocno nagrzać. Poza lekami, osobno wozimy w przyczepie książeczki zdrowia dzieci.

Co znajduje się w naszej apteczce?

Wzięłam się za przygotowanie naszego pudełka z lekarstwami. Typowe apteczki też mamy. Dwie: jedna w aucie, a druga w przyczepie. Jednak przygotowywanego dziś pudełka z lekarstwami nie zastąpią, ponieważ zawiera ono głównie witaminki i lekarstwa, a nie bandaże. Dzieci mamy już od 9 lat i kilka wyjazdów nauczyło nas tego, co nam najbardziej przydaje się na wyjazdach w kwestii zdrowia. Rozpakuję więc dzisiaj dla was naszą aptekę wyjazdową. Może ktoś podpatrzy coś przydatnego dla siebie, może komuś o czymś przypadkiem przypomnę. Zapraszam i dziękuję za Wasz czas.

 1. Leki przeciwgorączkowe dla dzieci
 2. Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dorosłych
 3. Dwa termometry
 4. Maści i spray na ukąszenia
 5. Łopatka ułatwiająca wyciąganie kleszczy
 6. Dezynfekator lub woda utleniona
 7. Leki na biegunkę
 8. Probiotyki
 9. Calcium – głównie z powodu ukąszeń
 10. Podstawowe witaminy
 11. Coś na przetrwanie typu „saszetki gripex/fervex”
 12. Plastry ściągające ranę
 13. Przylepiec na szpuli
 14. Opaska uciskowa

Trzech ostatnich rzeczy brakowało mi w samochodowych apteczkach. Przestałam wozić syropy na kaszel. Nigdy nie miałam odpowiedniego do sytuacji 🙂 i w ogóle nie lubię ich 🙂

Lubię natomiast spisywać sobie takie rzeczy. Lubię mieć różne listy. Wracam na tego naszego bloga nie raz, żeby sobie przypomnieć co mam zabrać. Niektóre leki zużywamy w czasie wycieczek i jak przeglądam listę to przypomina mi się, że coś tam miałam uzupełnić, dokupić, czy też dopakować. Mam nadzieję, że i Wam ułatwiam sprawę 🙂

Zostawię jeszcze tutaj przeskok do mojej ulubionej —>>  listy rzeczy do zabrania na wyjazd z przyczepą kempingową, która jest moją podstawą podstaw.

Zapraszam też do obejrzenia filmu, na którym rozpakowuję naszą apteczkę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Wypożyczalnia przyczep kempingowych. Opinie oraz testy miejsc i akcesoriów kempingowych.

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading