Apteczka w przyczepie kempingowej. Dzielimy się dziś z Wami wyposażeniem naszej apteczki. I nie chodzi o kupione pudełko z napisem apteczka, które służy do udzielenia pierwszej pomocy, ale o nasze domowo-przyczepowe pudełko z lekami.

Nasza apteczka w przyczepie kempingowej. 

Kupiliśmy pudełko, taką mini walizeczkę i stanowi ono naszą apteczkę w przyczepie kempingowej. Wypchałam je po brzegi i noszę z przyczepy do domu, z domu do przyczepy. Robię to zawsze w ciągu lata, bo lekarstwa teoretycznie wolą chłód, a przyczepa potrafi się mocno nagrzać. Poza lekami, osobno wozimy w przyczepie książeczki zdrowia dzieci.

Co znajduje się w naszej apteczce?

Wzięłam się za przygotowanie naszego pudełka z lekarstwami. Typowe apteczki też mamy. Dwie: jedna w aucie, a druga w przyczepie. Jednak przygotowywanego dziś pudełka z lekarstwami nie zastąpią, ponieważ zawiera ono głównie witaminki i lekarstwa, a nie bandaże. Dzieci mamy już od 9 lat i kilka wyjazdów nauczyło nas tego, co nam najbardziej przydaje się na wyjazdach w kwestii zdrowia. Rozpakuję więc dzisiaj dla was naszą aptekę wyjazdową. Może ktoś podpatrzy coś przydatnego dla siebie, może komuś o czymś przypadkiem przypomnę. Zapraszam i dziękuję za Wasz czas.

 1. Leki przeciwgorączkowe dla dzieci
 2. Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dorosłych
 3. Dwa termometry
 4. Maści i spray na ukąszenia
 5. Łopatka ułatwiająca wyciąganie kleszczy
 6. Dezynfekator lub woda utleniona
 7. Leki na biegunkę
 8. Probiotyki
 9. Calcium – głównie z powodu ukąszeń
 10. Podstawowe witaminy
 11. Coś na przetrwanie typu „saszetki gripex/fervex”
 12. Plastry ściągające ranę
 13. Przylepiec na szpuli
 14. Opaska uciskowa

Trzech ostatnich rzeczy brakowało mi w samochodowych apteczkach. Przestałam wozić syropy na kaszel. Nigdy nie miałam odpowiedniego do sytuacji 🙂 i w ogóle nie lubię ich 🙂

Lubię natomiast spisywać sobie takie rzeczy. Lubię mieć różne listy. Wracam na tego naszego bloga nie raz, żeby sobie przypomnieć co mam zabrać. Niektóre leki zużywamy w czasie wycieczek i jak przeglądam listę to przypomina mi się, że coś tam miałam uzupełnić, dokupić, czy też dopakować. Mam nadzieję, że i Wam ułatwiam sprawę 🙂

Zostawię jeszcze tutaj przeskok do mojej ulubionej —>>  listy rzeczy do zabrania na wyjazd z przyczepą kempingową, która jest moją podstawą podstaw.

Zapraszam też do obejrzenia filmu, na którym rozpakowuję naszą apteczkę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *